Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Zmieniali" propan-butan w gaz napędowy

Data publikacji 09.12.2007

W ręce bydgoskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn, którzy na jednej ze stacji paliw nielegalnie przetaczali gaz propan-butan. Oszuści „zamieniali” używany w gospodarstwach domowych gaz płynny, który nie jest objęty podatkiem akcyzowym, w gaz napędowy. Policjanci ustalają teraz, na jakie straty narazili oni Skarb Państwa i od jak dawna trwał ten nielegalny proceder.

Policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z bydgoskimi celnikami, zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie przetaczali gaz propan-butan. Od kilku tygodni przyglądali się działalności gospodarczej współwłaściciela jednej z bydgoskich stacji paliw. Jak się okazało, „przedsiębiorczy” 46-latek, razem ze swoim dostawcą, nielegalnie przepompowywał nieobjęty stawką akcyzy gaz płynny używany w gospodarstwach domowych, „zamieniając” go w ten sposób w gaz napędowy objęty akcyzą. Tylko w dniu zatrzymania sprawcy zdołali przepompować aż 11 000 kg gazu płynnego narażając w ten sposób Skarb Państwa na straty co najmniej 8 000 zł.

Policjantów i celników podczas wspólnej akcji wspierali strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego, którzy odłączyli gaz od instalacji i zabezpieczyli butle gazowe. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za zmianę przeznaczenia wyrobu akcyzowego grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Powrót na górę strony