Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa

Data publikacji 22.10.2015

Policjanci z Gostynia zabezpieczyli części pochodzące ze skradzionych samochodów. Elementy karoserii i wyposażenia aut znaleźli w tak zwanej „dziupli” pod Wrześnią. W tej sprawie został zatrzymany 35-letni mężczyzna. Usłyszał już zarzut i został przesłuchany. Za przestępstwo paserstwa, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu wspólnie z funkcjonariuszami z Wrześni, 19 października br. wkroczyli do firmy, w której wykonywane były naprawy blacharskie i lakiernicze oraz sprzedawano części samochodowe. Z ustaleń gostyńskich śledczych wynikało, że w tym miejscu mogą znajdować się elementy skradzionych samochodów marki Peugeot 3008 i Citroen C3 Picasso. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o paserstwo.

Kryminalni z Gostynia i specjaliści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przez kilkanaście godzin pracowali na terenie zakładu i w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny. Szczegółowo sprawdzali każdy element karoserii, numery identyfikacyjne na poszczególnych częściach oraz autach. Podczas tych czynności znaleźli części pochodzące ze skradzionych trzech samochodów. Policjanci zabezpieczyli między innymi lusterka, fotel, zderzak, błotnik i lampy ze skradzionego peugeota i citroena oraz silnik ze skradzionego wcześniej renault twingo. Śledczy zabezpieczyli również samochód marki VW T-5, który prawdopodobnie pochodzi z przestępstwa.

Zatrzymany 35-latek usłyszał już zarzut paserstwa i przyznał się do winy. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / dpb)

  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjanci zatrzymali pasera
  • Policjanci pilnują zatrzymanego
  • Policjanci wśród samochodów
  • Mundurowi we wnętrzu zakładu
  • Policjant ogląda samochód

Film Zlikwidowana dziupla samochodowa

Opis filmu: dziuple samochodowe. kradzieże samochodów, paserstwo

Pobierz plik Zlikwidowana dziupla samochodowa (format mp4 - rozmiar 14.71 MB)

Powrót na górę strony