Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili narkotyki warte 100 tys. zł

Data publikacji 22.10.2015

Policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 3 osoby podejrzane o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz handel nimi. Funkcjonariusze przechwycili prawie 3 kilogramy środków odurzających o czarnorynkowej wartości 100 tys. zł. Podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop osób handlujących narkotykami na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Policjanci ustalili wszystkich uczestników przestępczego procederu oraz datę mającej się odbyć w najbliższym czasie transakcji narkotykowej. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że do wymiany narkotyków i pieniędzy dojdzie pomiędzy trzema osobami.

15 października br. na terenie jednej z miejscowości w gminie Kórnik policjanci zatrzymali 3 osoby na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. To dwaj mężczyźni w wieku 43 i 27 lat oraz 21-letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami Wielkopolski.

W trakcie realizacji sprawy policjanci przechwycili prawie 3 kilogramy narkotyków: marihuany, amfetaminy, haszyszu oraz tabletek ekstazy. Ich czarnorynkowa wartość to prawie 100 tysięcy złotych. W trakcie przeprowadzonych przeszukań zatrzymanych osób oraz ich mieszkań, na poczet przyszłych kar, policjanci zabezpieczyli także pochodzącą z narkobiznesu gotówkę – łącznie 65 tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za handel narkotykami oraz posiadanie ich znacznych ilości. Decyzją sądu - po usłyszeniu zarzutów – zatrzymani zostali aresztowani na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Zabezpieczone środki odurzające
  • Zabezpieczone środki odurzające
  • Zabezpieczone środki odurzające
  • Zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony