Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny pobyt i łapówka

Data publikacji 09.12.2007

Policjanci z Mokotowa wezwani do awantury na bazarku przy Alei Lotników zatrzymali Vana H. Nielegalnie przebywający na terenie naszego kraju mężczyzna usiłował wręczyć mundurowym 800 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz 29 - latek spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Policjanci z mokotowskiej komendy otrzymali informację, z której wynikało, że w jednym z pawilonów przy Alei Lotników doszło do awantury pomiędzy klientem a sprzedawcą. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali zdenerwowaną zgłaszającą. Z jej relacji wynikało, że kilka dni temu kupiła buty, które okazały się wadliwe. Kobieta żądała od sprzedawcy zwrotu pieniędzy. Ten jednak nie chciał nawet o tym słyszeć.

W trakcie legitymowania okazało się, że sprzedawca, obywatel Wietnamu Van H. nie miał przy sobie paszportu, ani karty pobytu. Zdenerwowany 29-latek zaproponował wówczas policjantom 800 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Van H. został zatrzymany, a banknoty, które usiłował wręczyć - zabezpieczone. Jego sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Teraz 29-letni mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Powrót na górę strony