Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia służb ratunkowych w Strzelinie

Data publikacji 23.10.2015

Policjanci ze Strzelina wspólnie z innymi służbami przeprowadzili ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „Kino 2015”. Działania te zostały zorganizowano na terenie kina w Strzelinie, gdzie według założenia doszło do napadu rabunkowego i poszkodowanych zostało kilka osób. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie metod i form współdziałania w sytuacji kryzysowej.

20 października 2015 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie i Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Strzelinie przeprowadzili ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „Kino 2015”. W działaniach tych wzięły udział również Straż Miejska ze Strzelina oraz Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia.

Scenariusz działań zakładał, że o godzinie 10.00 do strzelińskiego kina, w którym na seansie jest ponad 120 widzów, wchodzą dwie zamaskowane i uzbrojone osoby. Sprawcy dokonują napadu z użyciem broni palnej. W wyniku tego zdarzenia ginie kasjerka, a kilka osób zostaje rannych. Napastnicy podczas napadu zabierają walizkę z pieniędzmi i podpalają salę widowiskową, a następnie uciekają samochodem osobowym zaparkowanym nieopodal miejsca zdarzenia.

Dyżurny Policji w Strzelinie po otrzymaniu wiadomości o napadzie natychmiast na miejsce kieruje patrol. Po potwierdzeniu informacji policjanci rozpoczynają działania ratunkowe oraz pościgowe za sprawcami. Po kilkunastu minutach na jednej z ulic miasta, gdzie został wystawiony posterunek kontrolno-blokadowy. Jeden ze sprawców nie poddaje się i podczas zatrzymania zostaje śmiertelnie postrzelony. Drugi z napastników zostaje obezwładniony i zatrzymany.

W tym czasie w kinie w dalszym ciągu trwają działania ratowniczo-gaśnicze oraz wykonywane są czynności dochodzeniowo-śledcze realizowane przez policjantów i strażaków. W związku z sytuacją i dużą liczbą osób poszkodowanych w tym zdarzeniu, obok kina zostaje uruchomiony medyczny punkt pomocy. Ratownicy medyczni w specjalnie rozstawionym namiocie segregują, udzielają pomocy a następnie kierują najbardziej poszkodowanych do szpitala.

Po ćwiczeniach Komendanci Policji, Straży Pożarnej wraz z Kierownikiem Pogotowia Ratunkowego oraz dowódcy akcji podziękowali wszystkim uczestnikom i statystom biorącym udział w działaniach. W rolę tych ostatnich wcielili się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie.

KWP we Wrocławiu / ig

  • Wspólne ćwiczenia służb ratunkowych w Strzelinie #1
  • Wspólne ćwiczenia służb ratunkowych w Strzelinie #2
  • Wspólne ćwiczenia służb ratunkowych w Strzelinie #3
  • Wspólne ćwiczenia służb ratunkowych w Strzelinie #4
  • Wspólne ćwiczenia służb ratunkowych w Strzelinie #5
  • Wspólne ćwiczenia służb ratunkowych w Strzelinie #6
Powrót na górę strony