Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zdążyli uratować mężczyznę, który zamierzał popełnić samobójstwo

Data publikacji 23.10.2015

Policjanci z Jeleniej Góry zapobiegli zamiarowi popełnienia samobójstwa przez 22-letniego mężczyznę. Desperat oznajmił rodzinie, że zamierza pozbawić się życia i wyszedł z domu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i innych zaangażowanych służb, udało się nie dopuścić do targnięcia się mężczyzny na własne życie.

22 października 2015 roku około godziny 15.30 roku oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego, która powiadomiła go o tym, że jej syn po domowej kłótni, zabrał nóż i żyletki oraz grożąc samobójstwem wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku.

Oficer dyżurny na miejsce wysłał policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwanie desperata. Do poszukiwań zostali zaangażowani również funkcjonariusze Służby Leśnej, strażacy z OSP oraz funkcjonariusze GOPR z psami. Po kilku godzinach poszukiwań, funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę i na szczęście zdążyli z pomocą na czas. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. 22-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony