Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pedofil został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 26.10.2015

Trzeźwa ocena sytuacji i zdecydowane działania matki 13-letniego chłopca doprowadziły do ujęcia a następnie przekazania Policji 27-letniego bełchatowianina podejrzanego o próbę wykorzystania seksualnego jej syna. Skrupulatnie zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów. Decyzją sądu 27-letni mieszkaniec Bełchatowa został tymczasowo aresztowany.

22 października 2015 roku dyżurny opoczyńskiej komendy policji został powiadomiony przez 34-letnią kobietę, że w okolicy ulicy Piotrkowskiej w Opocznie ujęty został przez nią i jej znajomych mężczyzna, który chciał wykorzystać seksualnie jej  syna. Na miejsce zostali niezwłocznie skierowani policjanci, którzy zatrzymali 27-latka.

Z informacji przekazanych przez matkę małoletniego wynikało, że 27-latek poprzez portal i komunikator internetowy kontaktował się z jej synem. Korespondencja do której dotarła kobieta jednoznacznie wskazywała na pedofilskie zamiary bełchatowianina względem jej syna. Mężczyzna przesyłał chłopcu m.in. pornograficzne zdjęcia, nalegał na spotkanie i oferował pomoc w niemal każdym aspekcie życia. Matka chłopca posiadając już te niepokojące informacje podstępem, w imieniu syna zwabiła podejrzanego do Opoczna. Podejrzany myśląc, że ciągle koresponduje z małoletnim umówił się z nim na spotkanie 22 października 2015 roku w rejonie ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Tutaj na niego czekała już matka ze swoimi znajomymi, którzy po upewnieniu się, że spotkali mężczyznę, który kontaktował się z 13-latkiem ujęli go, a  następnie o całym fakcie powiadomili Policję.

Z uwagi na to, że podejrzany jest mieszkańcem Bełchatowa, na prośbę opoczyńskich policjantów, bełchatowscy mundurowi w mieszkaniu 27-latka zabezpieczyli sprzęt informatyczny za pomocą którego 27-latek kontaktował się z pokrzywdzonym 13-latkiem. Kolejny krokiem w sprawie było przesłuchanie małoletniego w możliwie jak najmniej stresujących okolicznościach. W czynnościach wziął udział m.in. psycholog, a samo przesłuchanie odbyło się w specjalnie do tego celu przygotowanym niebieskim pokoju. Stworzenie sprzyjających warunków dla tego rodzaju delikatnych czynności ma na celu przede wszystkim ochronę małoletniego przed przykrymi wspomnieniami oraz zapewnienie mu optymalnej ochrony i poczucia bezpieczeństwa. 

Skrupulatnie zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów. Decyzją sądu 27-letni mieszkaniec Bełchatowa został tymczasowo aresztowany.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony