Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęte narkotyki i zlikwidowana dziupla samochodowa

Data publikacji 27.10.2015

Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową oraz narkotykową przeprowadzili wspólną realizację. W jednym z garaży na Podgórzu funkcjonariusze zabezpieczyli 3 kilogramy białej substancji, która najprawdopodobniej jest narkotykiem oraz części i podzespoły pochodzące z kradzionych samochodów

W weekend na  krakowskim Podgórzu krakowscy policjanci dokonali przeszukania garażu na jednej z posesji. Według informacji posiadanych przez policjantów, wynajmujący pomieszczenie - zamiast samochodu - miał ukrywać w nim narkotyki oraz skradzione fanty. Ustalenia policjantów okazały się w pełni trafne, a starannie przygotowana policyjna realizacja zakończyła się przejęciem narkotyków i likwidacją dziupli samochodowej.

W trakcie przeszukania znaleziono między innymi 3 kilogramy sproszkowanej, białej substancji, która została przekazana do dalszych badań w laboratorium kryminalistycznym Policji, a także 2 wagi elektroniczne i kilkaset nowych woreczków strunowych, które wskazują na proceder handlu narkotykami w znacznych ilościach. 

Ponadto policjanci zabezpieczyli części z samochodu marki seat, który figuruje w policyjnych bazach danych jako skradziony. W garażu znajdowało się tez wiele części samochodowych, między innymi silnik, drzwi bagażnika, fotele, a także elementy elektroniczne, które zostały zabezpieczone przez policjantów celem ich dalszej identyfikacji. Policjanci są przekonani, że wszystkie te części pochodzą z rozebranych na części, skradzionych pojazdów. Trwa dalsze ustalanie wspólników mężczyzny wynajmującego garaż. Za kradzieże z włamaniem i handel narkotykami podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP Kraków / mb)

Powrót na górę strony