Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad tysiąc pirackich płyt

Data publikacji 10.12.2007

Policjanci z Gdańska, wspólnie ze strażnikami granicznymi i celnikami, zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli ponad 500 nielegalnie skopiowanych płyt z muzyką, filmami i grami komputerowymi. Wartość zabezpieczonego towaru przekracza nawet 55 tysięcy złotych. Kolejne pół tysiąca "piratów" znaleźli policjanci z Rawicza. Zatrzymali też 62-letniego handlarza. Warto przypomnieć, że wprowadzanie do obrotu nielegalnie skopiowanych płyt jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w Gdańsku, wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej i izby celnej, zatrzymali 31-letniego mężczyznę, przy którym znaleźli nielegalnie skopiowane płyty CD i DVD. Gdańszczanin wpadł w pobliżu jednego z bazarów. W podręcznym bagażu przenosił ponad pół tysiąca krążków. Jak ustalili funkcjonariusze, płyty zostały nielegalne skopiowane, a mężczyzna zamierzał je sprzedać na pobliskim targowisku. Mundurowi zabezpieczyli około 550 płyt z najnowszymi, grami komputerowymi, filmami oraz muzyką. Ich wartość szacują na około 55 tysięcy złotych.

W ręce policjantów z Rawicza wpadł natomiast 62-latek, który handlował „piratami” na miejscowym bazarze. Jerzy P. oferował nielegalnie skopiowane krążki po 15 złotych za sztukę. Podczas przeszukania jego mieszkania i samochodu mundurowi zabezpieczyli ponad pół tysiąca płyt DVD z najnowszymi filmami.

Obu zatrzymanym mężczyznom grozi teraz do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony