Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces wykładowców ze Szkoły Policji w Katowicach na turnieju w Holandii

Data publikacji 27.10.2015

Oprócz bardzo dobrego występu reprezentacji Komendanta Głównego Policji w kategorii OPEN w „33. Światowym Turnieju Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej”, także znakomicie wypadła reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach. Śląska drużyna w zawodach, które odbyły się w dniach 12 – 16 października w Eibergen w Holandii wystąpiła w kategorii „OLDBOY” + 45 lat. W kategorii tej oprócz drużyny Szkoły Policji w Katowicach udział wzięło 14 reprezentacji z Chorwacji, Rosji, Rumunii, Francji, Słowenii, Bułgarii, Niemiec, Włoch, Holandii, Anglii i Portugalii.

W grupowych zmaganiach reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach zmierzyła się drużynami z  Rosji, Rumuni, Niemiec, Włoch, Anglii oraz Portugalii. Po bardzo dobrej grze w meczach grupowych drużyna z Katowic zajęła trzecie miejsce w grupie za Rosją oraz Rumunią, wyprzedzając reprezentację Portugalii lepszym bilansem bramkowym i awansowała do fazy pucharowej turnieju. W ćwierćfinale wykładowcy ze Szkoły Policji w Katowicach po emocjonującym meczu pokonali po rzutach karnych 3:2 drużynę Niemiecką (0:0 w podstawowym czasie gry). Niestety w półfinale reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach nie sprostała reprezentacji Bułgarii, a w meczu o trzecie miejsce reprezentacji Słowenii. W finale reprezentacja Chorwacji zwyciężyła pogromców naszej drużyny - reprezentację Bułgarii 6:5.

Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, a zajęcie czwartego miejsca przez reprezentację Szkoły Policji w Katowicach jest wielkim sukcesem. Wynik osiągnięty w Holandii to najlepszy wynik polskiej drużyny policyjnej w tej kategorii wiekowej w historii turnieju. Także bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja IPA Gdynia, która w kategorii +35 dotarła do 1/16 finału po drodze wygrywając w meczach grupowych kolejno z mundurowymi z Holandii (1:0), Francji (2:0), Curacao (4:3), Rumunii (2:0), Anglii (2:0), remisując z Mołdawią (1:1) i przegrywając ze zwycięzcami turnieju - reprezentacją Chorwacji (0:2). W 1/32 turnieju IPA Gdynia zmierzyła się z teamem z Czech, uzyskując wynik w meczu 2:2, a następnie po serii rzutów karnych (2:0) awansując do 1/16. W 1/16 finału reprezentacja z Gdyni przegrała jednak z bardzo bobrze grającą reprezentacją Mołdawii 1:3 i uplasowała się w końcowej klasyfikacji na miejscu 9 – 16.

Gratulujemy obydwu drużynom bardzo dobrego wyniku.

(GKGP / mw)

 

 

  • Sukces wykładowców ze Szkoły Policji w Katowicach na turnieju w Holandii
  • Sukces wykładowców ze Szkoły Policji w Katowicach na turnieju w Holandii
  • Sukces wykładowców ze Szkoły Policji w Katowicach na turnieju w Holandii
Powrót na górę strony