Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dotkliwy cios w przestępczość narkotykową. Policjanci zabezpieczyli ponad 11 kg marihuany

Data publikacji 28.10.2015

Kolejna akcja krakowskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze zlikwidowali plantację konopi indyjskich a także suszarnię i magazyny, w których zabezpieczono ponad 11 kilogramów marihuany. 2 osoby usłyszały zarzuty.

25 października (niedziela) w godzinach  rannych  na ulicach krakowskiego Podgórza  policjanci  zatrzymali  do kontroli samochód osobowy marki Isuzu, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Z informacji, którymi dysponowali policjanci,  wynikało, że zarówno kierowca jak i pasażer mieli zorganizować na terenie Krakowa plantację konopi indyjskich, a część zbiorów właśnie przwożą. Kiedy więc samochód pojawił się w okolicy ul. Grota Roweckiego, policjanci przystąpili do zatrzymania. W trakcie kontroli  pojazdu policjanci ujawnili 0.5 kg suszu roślinnego (wstępne sprawdzenie wykazało, że jest to wysokiej jakości, z dużą zawartością THC, marihuana).  

Zatrzymanie to dało podstawy do dalszych czynności policyjnych w kolejnych dniach - między innymi przeszukań wytypowanych miejsc. 
Podczas przeszukań miejsc zamieszkania 38-letniego pasażera auta, policjanci natrafili na słoiki oraz woreczki z zapięciem strunowym, zawierające różne substancje narkotyczne, które zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego policji. Na podobne substancje natrafiono w mieszkaniu 39-letniego kierującego pojazdem. Również zostały one przekazane do badań laboratoryjnych. 

Policjanci postanowili przeszukać także inne, wytypowane miejsce, gdzie mężczyźni często byli widywani. Na krakowskim Podgórzu Duchackim natrafili na suszarnię oraz magazyny, w których odnaleziono duże ilości narkotyków.

W kolejnym miejscu - w garażu ujawniono natomiast 2 duże worki z zawartością liści marihuany o wadze 5 kilogramów. Ponadto na posesji policjanci natrafili na ukryte pomieszczenie zamknięte na klucz. W związku z podejrzeniem, że właśnie tam mogą znajdować się duże ilości narkotyków, policjanci wyważyli drzwi. Tak jak przypuszczali, pomieszczenie zostało przystosowane na suszarnię i magazyn narkotyków.

W pomieszczeniu znajdował się namiot typu growbox z dwiema suszarkami. Na jednej z nich ujawniono susz roślinny koloru brunatnozielonego, który został przekazany do badań. Przy ścianie stały także dwie szafy, w których znajdowało się  60 słoików oraz plastikowe wiaderka i puszki metalowe z zawartością ponad 5 kilogramów suszu. W sumie zabezpieczono ponad 11 kilogramów marihuany oraz pewne ilości amfetaminy. 

Wszystko wskazywało na to, że mężczyźni muszą posiadać także inne plantacje konopi indyjskich, z których pochodzi susz. W poniedziałek (26.10.) krakowscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości narkotykowej natrafili na taką uprawę w Podgórzu, na terenach trudnodostępnych, przy rzece Wiśle. Znaleziono tam kilka dwumetrowych roślin oraz kilkanaście ściętych łodyg. Cały czas trwają ustalenia kolejnych nielegalnych „poletek”.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty uprawy konopi indyjskich (art.63 par.1 ), posiadania środków odurzających (art.62 par.1) oraz wytwarzania znacznych ilości środków odurzających (art. 53 par.2). Obaj zatrzymani w dniu wczorajszym zostali tymczasowo aresztowani.

(KWP Kraków / mb)

 

Film Dotkliwy cios w przestępczość narkotykową. Policjanci zabezpieczyli ponad 11 kg marihuany

Pobierz plik Dotkliwy cios w przestępczość narkotykową. Policjanci zabezpieczyli ponad 11 kg marihuany (format mp4 - rozmiar 8.33 MB)

Powrót na górę strony