Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile

Data publikacji 29.10.2015

Szkoła Policji w Pile, pomimo swojej renomy i ponad 60-letniej historii, od początku borykała się z problemem zakwaterowania słuchaczy na poziomie odpowiadającym współczesnym standardom. Jest szansa, że już w nieodległej przyszłości, problem ten zostanie rozwiązany, a na terenie kompleksu szkolnych obiektów powstanie akademik dla słuchaczy, który ma szanse stać się dumą naszej Szkoły.

O planowanej inwestycji mówiono dzisiaj podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w Szkole Policji w Pile. Na spotkaniu z dziennikarzami, gościliśmy dr. Piotra Głowskiego – Prezydenta Miasta Piły, projektanta koncepcji architektonicznej budynku bursy – Lecha Wojtasika – architekta z Pracowni Architektonicznej WOJTASIK z Piły. W roli gospodarzy wystąpili - Komendant Szkoły Policji w Pile – insp. Jerzy Powiecki oraz Zastępcy Komendanta: insp. Piotr Gaca i mł. insp. Roman Gryczka. Szkołę Policji w Pile reprezentowali również przedstawiciele Wydziału Zaopatrzenia – mł. insp. Robert Bartol – Naczelnik Wydziału oraz jego Zastępca – kom. Marcin Druszcz.

Nowa, tak potrzebna szkole inwestycja, możliwa będzie do zrealizowania między innymi dzięki podpisanej w maju br. umowy, pomiędzy Gminą Piła – reprezentowaną przez p. Piotra Głowskiego, Prezydenta Piły, a Szkołą Policji w Pile – reprezentowaną przez insp. Jerzego Powieckiego, Komendanta Szkoły. Na mocy powyższej umowy przekazane zostały przez Gminę Piła środki finansowe na Fundusz Wsparcia Policji. Kwota ponad 270 tysięcy złotych, przeznaczona została na pokrycie kosztów związanych z opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach planowanej budowy akademika. To dopiero pierwszy krok, bez którego jednak nie można rozpocząć tej inwestycji.

Budynek zakwaterowania, jako bursa dla słuchaczy Szkoły Policji w Pile zaprojektowany będzie na planie litery L na pięciu kondygnacjach. Każda kondygnacja, pomijając ostatnią (poddasze), mieści moduły mieszkalne składające się z przedpokoju, wspólnej łazienki i dwóch pokoi. Przewidziano moduły 2 pokojowe, w których kwaterowane będą w sumie cztery osoby oraz moduły jedno pokojowe, w których kwaterowane będą dwie osoby. Ostatnia kondygnacja częściowo jako poddasze nieużytkowe z możliwością aranżacji na potrzeby mieszkaniowe w kolejnych etapach realizacji inwestycji. W budynku przewidzianych będzie 386 miejsc dla słuchaczy z możliwością aranżacji poddasza na użytek kolejnych 73 osób.

Na każdym piętrze, oprócz poddasza, w centralnej części budynku zlokalizowany będzie pokój dowódcy. Na parterze zaprojektowano wartownię przy wjeździe na teren szkoły oraz portiernię przy głównym wejściu do budynku. Użytkownicy budynku będą też mieli do dyspozycji pomieszczenie pralni i suszarni zlokalizowane na parterze. Na ostatniej kondygnacji w głównej wieży budynku znajdzie swoje miejsce sala wielofunkcyjna m.in. dla celów kulturalnych, szkoleniowych itp. W celu łatwej komunikacji, istniejący budynek, połączony zostanie z Bursą - łącznikiem na poziomie trzeciej kondygnacji.

Istniejący budynek główny Szkoły Policji w Pile jest obiektem z lat 20-tych zeszłego wieku i podlega ochronie konserwatorskiej, tym samym nowy budynek nie może znacząco odbiegać formą architektoniczną i zastosowanymi materiałami. Projektowany obiekt swą bryłą i materiałami zastosowanymi na elewacjach nawiązuje do sąsiedniej zabudowy. Materiały wykończeniowe elewacji i dachu to głownie ceramika w formie płyt elewacyjnych i dachówki karpiówki. Elementem wspólnym dla istniejącej i nowej zabudowy jest wieża. Projekt budowy budynku zamieszkania zbiorowego został wstępnie uzgodniony z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Delegatura w Pile.

SP w Pile / ig

 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #1
 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #2
 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #3
 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #4
 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #5
 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #6
 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #7
 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #8
 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #9
 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #10
 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #11
 • Planowana rozbudowa Szkoły Policji w Pile #12
Powrót na górę strony