Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na placówkę kredytową - został zatrzymany

Data publikacji 29.10.2015

Policjanci z Rawicza zatrzymali zamaskowanego mężczyznę, który z przedmiotem przypominającym broń napadł na pracownicę biura kredytowego. Sprawca grożąc kobiecie pistoletem, zażądał wydania pieniędzy. Całą sytuację zaobserwował przechodzień i o wszystkim poinformował policjantów.

27 października br. kilka minut przed południem dyżurny policji odebrał telefon. Świadek zdarzenia poinformował policjanta, że właśnie spaceruje po rawickim deptaku i widzi nietypową sytuację. Zauważył uciekającego zamaskowanego mężczyznę i biegnącą za nim kobietę. Zgłaszający podejrzewał, że miał miejsce jakiś napad. Dyżurny po zebraniu niezbędnych informacji na miejsce natychmiast skierowani policjantów. Rozpoczęła się również akcja poszukiwania opisanego uciekiniera.

Podejrzany mężczyzna po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany w rejonie dworca. W chwili ujęcia był inaczej ubrany. Okazało się, że miał on na sobie trzy komplety odzieży, które zdejmował podczas ucieczki. Podejrzany za paskiem miał schowany pistolet, którym zastraszył kobietę.

Okazało się, że kilkadziesiąt minut wcześniej wszedł do jednego z biur kredytowych i grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądał pieniędzy. Pracownica wytłumaczyła, że w placówce nie ma żadnej gotówki. Zdenerwowany mężczyzna wybiegł z lokalu. Policjanci ustalili, że zatrzymany to 25-latek, mieszkaniec Ząbkowic Śląskich. Znaleziono przy nim pistolet hukowy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / dpb)

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego za rozbój
  • Zatrzymany za rozbój mężczyzna
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego

Film Napadł na placówkę kredytową - został zatrzymany

Opis filmu: napady i rozboje, nielegalna broń, zatrzymania

Pobierz plik Napadł na placówkę kredytową - został zatrzymany (format mp4 - rozmiar 3 MB)

Powrót na górę strony