Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy funkcjonariusz CBŚP zatrzymany

Data publikacji 29.10.2015

Policjanci z Konina zatrzymali mężczyznę, który podając się za funkcjonariusza CBŚP próbował oszukać starszą kobietę. 31-letni mieszkaniec Wrocławia trafił do policyjnego aresztu. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W mieszkaniu 65-letniej mieszkanki Konina 26 października br. zadzwonił telefon, a głos w słuchawce sugerował, że jej syn ma kłopoty. Mogła im zapobiec kwota 25 tysięcy złotych. Był to początek próby oszustwa według dobrze znanego scenariusza. Chwilę później w mieszkaniu pojawiła się 35-letnia córka kobiety, która słyszała już o podobnych historiach i dobrze pamiętała policyjne ostrzeżenia.

Kolejne telefony od sprawcy odbierała już ona i udawała swoją matkę, a tą poprosiła, aby zadzwoniła na policję. Kobieta tak też zrobiła i za kilka minut policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie byli już w jej mieszkaniu, a teren wokół bloku był dokładnie obserwowany.

Przez półtorej godziny 35-latka podtrzymywała rozmowę z oszustami. Udawała nawet, że poszła do banku po pieniądze. Na ich przekazanie umówiła się w mieszkaniu swojej mamy, gdzie na odbiorcę czekała razem z policjantami. Kobieta w porozumieniu z funkcjonariuszami i zgodnie z instrukcjami sprawcy oszustwa przygotowała dwie, zaklejone taśmą koperty. Zamiast pieniędzy jednak w środku były pocięte stare gazety.

Wkrótce po odbiór pieniędzy zgłosił się mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Spodziewał się, że w mieszkaniu zastanie starszą kobietę, która odda mu koperty z pieniędzmi i sprawa będzie załatwiona. Tym razem jednak, kiedy tylko odebrał koperty, został natychmiast zatrzymany przez policjantów.

Zatrzymanym okazał się 31-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu/ mw)

  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • Zatrzymany w kajdankach
  • Prowadzenie zatrzymanego

Film Fałszywy funkcjonariusz CBŚP zatrzymany

Pobierz plik Fałszywy funkcjonariusz CBŚP zatrzymany (format mp4 - rozmiar 4.92 MB)

Powrót na górę strony