Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana kolejna osoba do oszustwa "na policjanta"

Data publikacji 30.10.2015

Kryminalni z Targówka zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o współudział w oszustwie "na policjanta. Do policyjnego aresztu trafiła 50-latka. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że kobieta ma związek z wyłudzeniem od 70-latki 44 tys. zł. Ewa S. po usłyszeniu zarzutów, decyzją prokuratora, została objęta policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego z komisariatu na Targówku zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o oszustwo "na policjanta”. Tym samym policjanci pokazali, że osoby wyłudzające pieniądze tą metodą nie są bezkarne.

Do przestępstwa doszło na początku września br. Do komisariatu przy ulicy Chodeckiej zgłosiła się kobieta, która dokonała przelewu gotówki w wysokości 28 tys. zł na wskazane konto jednego z banków. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów działających metodą "na policjanta" było już za późno - pieniądze zostały przelane na wskazane konto zgodnie z dyspozycją pokrzywdzonej. Kobieta przyznała, że wcześniej zdążyła już przekazać fałszywemu funkcjonariuszowi 6 tys.200 zł oraz biżuterię.

W tej sprawie funkcjonariusze już wcześniej zatrzymali 42-letniego Jarosława K., wobec którego sąd zastosował 3-miesięczny aresz oraz Pawła T., który został objęty policyjnym dozorem. 

W poniedziałek do grona osób zatrzymanych dołączyła Ewa S. Śledczy z Targówka, zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na udowodnienie jej współudziału w oszustwie. Podejrzana została doprowadzona do prokuratury. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niej policyjny dozór. Kryminalni nie wykluczają jednak kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KSP / mw)

  • Zatrzymana kobieta z policjantem
Powrót na górę strony