Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stalowowolscy policjanci oddawali krew

Data publikacji 30.10.2015

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli zorganizowano akcję honorowego oddawania krwi. Na apel odpowiedzieli policjanci, policyjni emeryci, pracownicy cywilni, funkcjonariusze straży pożarnej. W sumie krwiodawcy oddali kilkanaście litrów tego drogocennego leku.

Zbiórka krwi w Stalowej Woli zaczęła się po godz. 8 i trwała do godz. 14. Do dyspozycji wszystkich chętnych był ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W akcję honorowego oddawania krwi włączyli się stalowowolscy policjanci, policyjni emeryci, pracownicy cywilni, a także stalowowolscy strażacy i strażacy ochotnicy.

Chętnymi do oddania krwi byli między innymi insp. Lucjan Maczkowski komendant stalowowolskich policjantów i st. bryg. Tadeusz Niedziałek dowódca stalowowolskich strażaków. Wśród osób, które oddały wczoraj ten bezcenny lek był Bogusław Kieliszek, emerytowany policjant, który do tej pory oddał ponad 30 litrów krwi.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało. Często są świadkami poważnych i tragicznych wypadków. Praca w policji to służba dla społeczeństwa, dlatego funkcjonariusze tak licznie odpowiedzieli na apel. Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi.

KWP w Rzeszowie / ig
 

  • Stalowowolscy policjanci oddawali krew #1
  • Stalowowolscy policjanci oddawali krew #2
  • Stalowowolscy policjanci oddawali krew #3
  • Stalowowolscy policjanci oddawali krew #4
  • Stalowowolscy policjanci oddawali krew #5
  • Stalowowolscy policjanci oddawali krew #6
Powrót na górę strony