Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To był przekręt na 2000 złotych - rozpoznajesz tego mężczyznę?

Data publikacji 30.10.2015

Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Nieustalony dotąd sprawca poprosił kobietę o rozmienienie pieniędzy wręczając jej w zamian plik bezwartościowych banknotów. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące tego zdarzenia, proszony jest o kontakt z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, do którego doszło 13 października tego roku. Do kobiety stojącej przy bankomacie na ulicy Emilii Plater podszedł mężczyzna i poprosił o rozmienienie 2000 złotych z banknotów dwustuzłotowych na banknoty stuzłotowe. Swoją prośbę tłumaczył kolejką w banku i wysoką prowizją, którą pobiera bank za tego typu usługę.

Po sprawdzeniu w okienku kasowym autentyczności banknotów kobieta wręczyła mężczyźnie rozmienione pieniądze, a on jej swój plik banknotów. Niestety po chwili okazało się, że nie był to ten sam plik, który razem sprawdzali w banku. Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi pokrzywdzonej i niepostrzeżenie zamienił pieniądze na białoruskie ruble. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa.

Każdy kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące tego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.

Informacje można przekazać powołując się na numer sprawy KRP-PM-I-2880/15 dzwoniąc na numer 22/ 60 361 55, 22/ 60 383 92, 791 664 821 albo w formie elektronicznej pisząc na adres krp1warszawa@policja.waw.pl

KSP / ig

Powrót na górę strony