Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Bielawy wyróżnieni za ratowanie ludzi z pożaru

Data publikacji 30.10.2015

Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie wyróżnił dyplomami oraz nagrodami pieniężnymi dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bielawie – sierż. szt. Jarosława Dzimirę oraz sierż. szt. Roberta Rosiaka za wzorową postawę i sprawnie przeprowadzone działania podczas pożaru. Funkcjonariusze z płonącego mieszkania wyprowadzili dwóch mężczyzn, czym uratowali im życie.

Do zdarzenia doszło 15 października 2015 roku w Bielawie. Funkcjonariusze po dotarciu do miejsca zdarzenia, gdzie paliło się mieszkanie na III piętrze, uzyskali od jednego ze świadków informację, że wewnątrz lokalu znajduje się dwóch mężczyzn. Policjanci bez chwili wahania wbiegli na klatkę schodową i mimo „gryzącego” dymu oraz dużej temperatury wyprowadzili jednego z poszkodowanych. Okazało się, że drugi znajduje się w środku mieszkania i woła o pomoc, a drzwi są zamknięte. Z uwagi na silne zadymienie policjanci kilkakrotnie musieli wyjść na korytarz, aby zaczerpnąć powietrza, po czym ponownie wchodzili do mieszkania. Na szczęście funkcjonariuszom udało się dotrzeć do drugiego poszkodowanego.

Za szybkie i sprawnie przeprowadzone działania, które z całą pewnością uchroniły mieszkańców przed tragedią, Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie - insp. Marek Mitraszewski - wyróżnił sierż. szt. Jarosława Dzimirę oraz sierż. szt. Roberta Rosiaka nagrodą pieniężną oraz dyplomami.

Komendant gratulując i dziękując policjantom przypomniał słowa Thomasa Keneallya z „Listy Schindlera”„ Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat.”

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Policjanci wyróżnieni za ratowanie ludzi z pożaru
  • Policjanci wyróżnieni za ratowanie ludzi z pożaru
  • Policjanci wyróżnieni za ratowanie ludzi z pożaru
Powrót na górę strony