Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa – zabezpieczono części z 18 pojazdów skradzionych na terenie Polski i Włoch

Data publikacji 30.10.2015

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową i zabezpieczyli części z pojazdów skradzionych na terenie Polski i Włoch. Już wstępne sprawdzenia wykazały, że części pochodzą z co najmniej 18 luksusowych samochodów m.in. Mercedesów i BMW. Pozostałe podzespoły są nadal identyfikowane przez policjantów. W tej sprawie zatrzymano 2 osoby podejrzane o paserstwo. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, działając wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji Wrocław - Psie Pole i z grupy Nysa ze Zgorzelca zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową. Tym razem na terenie Wrocławia. 

Policjanci weszli w posiadanie informacji, że na terenie jednej z prywatnych posesji mogą znajdować się podzespoły z samochodów różnych marek, pochodzące z kradzieży. Po przygotowaniu natychmiast przystąpili do realizacji. Funkcjonariusze przeszukując pomieszczenia gospodarcze wykorzystywane przez podejrzanych ujawnili i zabezpieczyli części samochodowe z pojazdów utraconych na terenie m.in. Polski i Włoch. Sprawdzenia i szczegółowe analizy wykazały, że części te pochodzą, z co najmniej 18 luksusowych samochodów m.in. Mercedesów i BMW. 

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i mężczyznę w wieku 39 i 43 lat, podejrzanych o paserstwo, którzy trafili do policyjnego aresztu. 

Obecnie pozostałe, niezidentyfikowane do tej pory elementy są nadal sprawdzane przez policjantów. 

Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Zgromadzony na ten moment przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów paserstwa. Za tego typu czyn w świetle obowiązujących przepisów grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

(KWP Wrocław / mb)

  • Zlikwidowana dziupla samochodowa #1
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa #2
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa #3
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa #4
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa #5
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa #6
Powrót na górę strony