Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 20 litrów krwi popłynęło do potrzebujących

Data publikacji 30.10.2015

Nasza krew – Nasza Ojczyzna” – podczas jednodniowej akcji honorowego krwiodawstwa objętej honorowym patronatem insp. dr. Piotra Bogdalskiego – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zebrano ponad 20 litrów leku ratującego życie. Wszystkim, którzy tego dnia zjawili się, by dać innym nadzieję na powrót do zdrowia, serdecznie dziękujemy.

30 października w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa, której organizatorem było Koło Honorowych Dawców Krwi działające przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

W akademiku, w którym działał punkt poboru krwi, tłumnie zjawili się policjanci, pracownicy cywilni, studenci, słuchacze WSPol,  a także  przebywający  w szczycieńskiej Uczelni funkcjonariusze BOR-u.

Podczas jednodniowej akcji 51 osób wyraziło chęć oddania drogocennego surowca ratującego życie. Łącznie 45 krwiodawców oddało 20.25 litrów krwi.

Październikowa oraz listopadowa akcja (zaplanowana na 20 listopada b.r.) mają szczególny charakter, nie tylko z uwagi na objęcie ich honorowym patronatem przez insp. dr. Piotra Bogdalskiego – Komendanta-Rektora WSPol, ale również z uwagi na ich hasło „Nasza krew. Nasza ojczyzna”.

„Nasza krew. Nasza Ojczyzna”. Te słowa nie są przypadkowe, bowiem w pewnym stopniu nawiązują do nadchodzącego święta – Święta Niepodległości. Nasi przodkowie przez 123 lata znosili okupację zaborców. By odzyskać to, 
co zostało utracone niejednokrotnie przelewali krew. Dlatego mam nadzieję, że wzorem naszych przodków uda nam się przelać – choć w innej formie – krew w słusznym celu. Dajmy szansę tym, którzy utracili w swoim życiu coś ważnego, jak nie najważniejszego – utracili zdrowie” – mówi o akcji HDK  w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie podkom. Andrzej Gidziński – organizator, Dowódca Kompanii Sekcji Dowodzenia WSPol.

Pamiętajmy !

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować czyjeś życie.

Wszystkim, którzy bezinteresownie podzielili się swoją krwią dziękujemy, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnych akcjach.

(WSPol Szczytno / mb)

  • Ponad 20 litrów krwi popłynęło do potrzebujących #1
  • Ponad 20 litrów krwi popłynęło do potrzebujących #3
  • Ponad 20 litrów krwi popłynęło do potrzebujących #4
  • Ponad 20 litrów krwi popłynęło do potrzebujących #5
  • Ponad 20 litrów krwi popłynęło do potrzebujących #6
  • Ponad 20 litrów krwi popłynęło do potrzebujących #7
Powrót na górę strony