Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "Znicz 2015"

Data publikacji 03.11.2015

W czasie trwania akcji "ZNICZ 2015" na polskich drogach w ciągu czterech dni doszło do 294 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 340 zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 1337 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości.

Tegoroczna akcja „Znicz" rozpoczęła się na naszych drogach 30 października br. Przez 4 dni policjanci wspierani przez Straż Miejską, Gminną, Żandarmerię i Służbę Ochrony Kolei na terenie całego kraju czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.

Od 30 października do 2 listopada br., do późnych godzin popołudniowych, na polskich drogach doszło do 294 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 340 zostało rannych. W 2014 roku, od 31 października do 2 listopada, doszło do 196 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 20 osób, a  252 zostały ranne. W dalszym ciągu zatrważająca jest liczba osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku policjanci zatrzymali 1337 nietrzeźwych kierujących. W roku ubiegłym takich osób odnotowano 910. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości czemu sprzyjała iście wiosenna aura w ciągu dnia, a przymrozki i mgła w nocy.

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, w trakcie Święta Zmarłych nad naszym bezpieczeństwem czuwało kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy. Szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy widocznych było więcej patroli. Funkcjonariusze kierowali ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach w miastach zmieniła się organizacja ruchu.

W ramach akcji „Znicz” cmentarze, przystanki i targowiska patrolowane były również przez policjantów ubranych po cywilnemu. Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych do akcji włączyło się również lotnictwo policji. Funkcjonariusze w śmigłowcach patrolowali autostrady, drogi ekspresowe oraz mniejsze drogi dojazdowe w okolicach cmentarzy.

KWP w Gorzowie Wlkp.: ZNICZ bezpieczny w całym regionie ►

KWP we Wrocławiu: Podsumowanie akcji „ZNICZ 2015” na Dolnym Śląsku ►

KWP w Bydgoszczy: Zakończenie akcji "Znicz 2015" ►

KWP w Radomiu: Odblaskowy „Znicz 2015” w Siedlcach ►

(mw, ab)

 

 

Powrót na górę strony