Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia za handel narkotykami

Data publikacji 02.11.2015

Żagańscy policjanci wraz z prokuratorem zakończyli aktem oskarżenia sprawę przeciwko dilerom narkotyków. Prawie 40 zarzutów dotyczących handlu narkotykami i posiadania substancji psychotropowych usłyszało 7 podejrzanych o ten proceder.

Na przełomie września i października 2014r. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali do wyjaśnienia dwie osoby podejrzane o handel narkotykami. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci znaleźli u podejrzanych substancje psychotropowe – pochodne metaamfetaminy (potoczna nazwa: PIKO). Zatrzymane osoby: 35-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa była rozwojowa, a policjanci ustalali kolejne osoby, które zajmowały się handlem narkotykami. Miesiąc później (w listopadzie 2014 r.) żagańscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o popełnianie przestępstw narkotykowych. 14 listopada ubiegłego roku 24-letni mężczyzna podejrzany o handel środkami odurzającymi został tymczasowo aresztowany.

Wielomiesięczne śledztwo w tej sprawie pozwoliło na skierowanie do sądu aktu oskarżenia przeciwko siedmiu osobom podejrzanym o handel, nieodpłatne udzielanie środków psychotropowych i posiadanie narkotyków. Zarzuty wobec podejrzanych o handel narkotykami są bardzo rozbudowane. Np. jeden z zarzutów, który usłyszała 35-letnia kobieta, to wielokrotne, odpłatne przekazywanie narkotyków młodemu człowiekowi w ciągu 8 miesięcy, za łączną sumę 17,5 tysiąca złotych. Podejrzani usłyszeli łącznie 39 zarzutów związanych głównie z handlem narkotykami. Suma, na jaką zostały przekazane narkotyki, przekroczyła 45 tysięcy złotych. Osoby podejrzane to 4 mężczyźni i 3 kobiety w wieku od 35 do 21 lat. Trzej podejrzani są mieszkańcami woj. dolnośląskiego, pozostałe 4 osoby to mieszkańcy powiatu żagańskiego. Za handel narkotykami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Gorzów Wlkp. / mb)

Powrót na górę strony