Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 02.11.2015

Policjanci ze Strzelina zatrzymali agresywnego mężczyznę, który podczas trwającej imprezy alkoholowej wszczął awanturę uderzając przebywających w mieszkaniu kobietę i mężczyznę. Pokrzywdzeni doznali obrażeń ciała. Napastnik już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Strzelińscy policjanci 30 października br. zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa kobiety. Jak ustalili funkcjonariusze, w mieszkaniu trwała impreza alkoholowa. W pewnym momencie między przebywającymi tam osobami doszło do awantury.  40-letni mieszkaniec gminy Strzelin rozbitą butelką spowodował obrażenia głowy przebywającej w lokalu kobiety. Chwilę wcześniej napastnik deską uderzył innego mężczyznę, powodując u niego również obrażenia głowy. Agresywny mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało, 40-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwa. Już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa kobiety oraz rozboju i kierowanie gróźb wobec mężczyzny.

Po doprowadzeniu do sądu 40-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony