Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca 40 kradzieży paliwa na stacjach

Data publikacji 02.11.2015

Policjanci z warszawskiej Białołęki zatrzymali sprawcę wielokrotnych kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. 26-letni Rafał D. wpadł dzięki czujności i dobrej pamięci policjantów. 26-latek przyznał się do dokonania około 40 kradzieży paliwa na terenie garnizonu stołecznego.

Uwagę policjantów patrolujących ulicę Modlińską wzbudził kierowca chevroleta. Mężczyzna był typowany przez policjantów jako sprawca kradzieży paliwa na jednej z białołęckich stacji paliw oraz kilku innych stacjach na terenie garnizonu stołecznego. Mężczyzna zawsze działał w taki sam sposób. Samochodem z przerobionymi tablicami rejestracyjnymi podjeżdżał pod dystrybutor i do umieszczonych w bagażniku zbiorników tankował paliwo. Następnie, wykorzystując nieuwagę pracowników stacji, uciekał. Tym razem policjanci nie dali mu szansy na ucieczkę.

Mężczyzna został przewieziony do komisariatu na Białołęce. Tu w trakcie przeprowadzonej rozmowy, 26-latek przyznał się do dokonywania kradzieży paliwa na różnych stacjach paliw. Rafał D. nie potrafił określić, ile razy dokonywał takich kradzieży.

Funkcjonariusze prowadzący to postępowanie ustalili poszkodowane przez Rafała D. stacje paliw. Jak się okazało, 26-latek dokonał przeszło 40 kradzieży paliwa na różnych stacjach na terenie garnizonu stołecznego. 26-latek będzie odpowiadał za kradzież, o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KSP / mb)

Powrót na górę strony