Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał extasy i LSD

Data publikacji 02.11.2015

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. dzięki czynnościom operacyjnym ustalili i zatrzymali osobę odpowiedzialną za posiadanie narkotyków. 18-latek miał w mieszkaniu 30 tabletek extasy oraz narkotyk LSD. Już usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zwalczanie mechanizmów przestępczych, ustalenie źródła pochodzenia, osób odpowiedzialnych za wprowadzanie do obrotu narkotyków i posiadanie ich to tylko niektóre zadania policjantów z Wydziałów dw. z Przestępczością Narkotykową. Ich aktywność i skuteczne wykonywanie zadań coraz częściej prowadzi do zwalczania grup przestępczych dystrybuujących narkotyki. Ostatnio policjanci z Gorzowa Wlkp. dzięki pracy operacyjnej ustalili osobę, która w swym mieszkaniu mogła przechowywać narkotyki. To sygnał, który wymagał szybkiego sprawdzenia zanim narkotyki te trafiłyby na czarny rynek. Ustalenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. 27 października w jednej z podgorzowskich miejscowości policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zabezpieczyli łącznie 30 tabletek extazy oraz LSD. Do sprawy zatrzymany został 18-latek. Dwa dni później usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Przyznał  się do winy. Policjanci będą ustalać czy wcześniej zatrzymany nie wprowadzał narkotyków do obrotu. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp. 
  
Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii: 
  
Art. 62. 1. 
Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.   

(KWP Gorzów Wlkp. / mb)

Powrót na górę strony