Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 4,5 tys. porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 02.11.2015

Pościg za pojazdem, zatrzymanie osób, przeszukanie i ujawnienie znacznej ilości narkotyków – to czynności policjantów, dzięki którym ponad 4,5 tysiąca porcji amfetaminy nie trafi do dalszej sprzedaży. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu kłodzkiego po tym jak kierowca osobowego mercedesa, który jechał bez prawa jazdy, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas ucieczki pasażer wyrzucił przez okno worek z narkotykami.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku pełniąc służbę na jednej z dróg powiatu nakazali kierowcy osobowego mercedesa zatrzymać pojazd podejrzewając, że może przewozić środki odurzające. Mężczyzna ten zignorował wyraźne polecenie funkcjonariuszy i odjechał. Podczas podjętego za nim pościgu jeden z jego pasażerów wyrzucił przez okno worek.

Chwilę później policjanci zatrzymali uciekający pojazd, w którym jechało trzech mężczyzn. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wyrzucony z samochodu worek. Sprawdzenia wykazały, że znajdują się w nim środki odurzające. Ustalono, że jest to amfetamina w ilości, z której po podziale można było by przygotować ponad 4,5 tysiąca porcji handlowych tego narkotyku.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze na kierowcę, który jak się okazało jechał bez prawa jazdy, nałożyli mandat karny. Natomiast zatrzymanemu 26-letniemu mieszkańcowi powiatu ząbkowickiego udowodnili posiadanie znacznej ilości środków odurzających i przedstawili zarzut.

Prokurator zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Teraz za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

 

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony