Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali dokonać kradzieży metodą "na przewałkę"

Data publikacji 03.11.2015

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie kradzieży. Zatrzymani działając metodą na tzw. "przewałkę" próbowali okraść starsze małżeństwo, które chwilę wcześniej podjęło z banku gotówkę.

Do próby kradzieży doszło obok jednego z banków w Leżajsku. Ktoś prawdopodobnie obserwował osoby podejmujące gotówkę i spośród nich typował ofiarę, następnie dawał znać kolegom, którzy czekali na swoją kolej przed budynkiem. Policjanci ustalili, że nieznany mężczyzna podszedł do starszego małżeństwa, które właśnie wychodziło z banku z pobraną gotówką. Mężczyzna twierdził, że znalazł właśnie większą kwotę pieniędzy i może się nią podzielić.
 
Po chwili podszedł jego wspólnik twierdząc, że to jego pieniądze i zarzucił małżeństwu kradzież, straszył nawet starszych ludzi wezwaniem policji. W tym czasie na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy widząc całe zdarzenie postanowili zatrzymać obu mężczyzn. Pierwszym z nich okazał się 37-letni mieszkaniec województwa śląskiego, jego wspólnik to 63-letni obywatel Federacji Rosyjskiej posługujący się kartą stałego pobytu na terenie Polski. 
 
Obaj trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni po usłyszeniu zarzutów usiłowania kradzieży przyznali się do czterech tego typu przestępstw, dokonanych na terenie Leżajska i powiatu łańcuckiego. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja w dalszym ciągu ustala, czy podejrzani nie okradli też innych osób. Sprawa jest rozwojowa i będzie miała swój ciąg dalszy.

(KWP Rzeszów / mb)
 

Powrót na górę strony