Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 8,5 tony tytoniu

Data publikacji 03.11.2015

Policjanci Wydziału Kryminalnego łaskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Sieradza zlikwidowali fabrykę nielegalnego tytoniu działającą w jednym z gospodarstw na terenie powiatu. W sumie zabezpieczono ponad 8,5 tony tytoniu oraz urządzenia służące do produkcji krajanki tytoniowej. Do policyjnego aresztu trafił 35-letni właściciel posesji. Za nielegalny proceder może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Łasku ustalili, że w jednym z gospodarstw rolnych w gminie Sędziejowice może znajdować się nielegalna linia do produkcji tytoniu. Chcąc potwierdzić posiadane informacje w czwartek, 29 października 2015 roku stróże prawa razem z funkcjonariuszami sieradzkiej Izby Celnej zapukali do drzwi 35-letniego właściciela gospodarstwa. Mężczyzna zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, wskazał budynki gospodarcze, w których znajdował się tytoń i maszyny służące do produkcji krajanki tytoniowej.

Po przeszukaniu całego terenu funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie około 8,5 tony gotowej krajanki oraz wypreparowanych i pociętych liści tytoniu. Część nielegalnego towaru znajdowała się na skrzyniach ładunkowych dwóch samochodów ciężarowych zaparkowanych na posesji.

W trakcie prowadzonej akcji funkcjonariusze zabezpieczyli także urządzenia służące do produkcji krajanki tytoniowej, m.in. wentylatory, nagrzewnice, kompresory z silnikiem elektrycznym, maszyny do cięcia tytoniu, urządzenie do odzysku tytoniu, a także worki z gilzami wypełnione tytoniem z odpadów produkcyjnych.

35-letni właściciel gospodarstwa trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo skarbowe mężczyźnie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zabezpieczonych na miejscu produktów oszacowano, że Skarb Państwa mógł stracić w wyniku niezapłaconej akcyzy ponad 4,5 miliona złotych.

KWP w Łodzi / ig

  • Policjanci zabezpieczyli ponad 8, 5 ton tytoniu #1
  • Policjanci zabezpieczyli ponad 8, 5 ton tytoniu #2
  • Policjanci zabezpieczyli ponad 8, 5 ton tytoniu #3

Film Policjanci zabezpieczyli ponad 8,5 tony tytoniu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli ponad 8,5 tony tytoniu (format flv - rozmiar 6.6 MB)

Powrót na górę strony