Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W walce z cyberprzestępczością – handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 03.11.2015

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Służby Celnej, w wyniku wspólnie podjętych działań, zatrzymali osobę podejrzewaną o oferowanie do sprzedaży za pośrednictwem Internetu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Ujawniono blisko 850 sztuk elementów odzieży, oznaczonej chronionymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i dolnośląscycelnicy, współpracując w ramach ogólnopolskiej grupy zadaniowej ds. e-kontroli, ujawnili nielegalny proceder, realizowany za pośrednictwem sieci internetowej, a dotyczący oferowania do sprzedaży odzieży z podrobionymi znakami towarowymi.

Na jego ślad funkcjonariusze wpadli m.in. na podstawie ustaleń operacyjnych oraz monitorowania internetowych portali społecznościowych i ogłoszeniowych. Mając podejrzenie, że może dochodzić do naruszania prawa chronionych znaków towarowych ustalono, że jedna z mieszkanek Dolnego Śląska prowadzi stałą sprzedaż odzieży opatrzonej znakami wielu renomowanych firm.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprzedaż odzieży prowadzona była wyłącznie w formie wysyłkowej. Funkcjonariusze obu służb zgromadzili niezbędny materiał dowodowy, wskazujący m.in. na szeroką skalę sprzedaży. W miejscu zamieszkania osoby podejrzewanej o ten nielegalny proceder, ujawniono blisko 850 sztuk elementów odzieży, oznaczonej chronionymi znakami towarowymi.

Przypomnijmy, że za prowadzenie tego typu działalności, w świetle Ustawy prawo własności przemysłowej, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. To jeden z przykładów skuteczności osiągniętej dzięki bliskiej współpracy i wymianie informacji funkcjonariuszy Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i wrocławskich celników.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony