Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali tira

Data publikacji 03.11.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile odzyskali ciągnik siodłowy wraz z naczepą skradziony na terenie Norwegii. Funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo dwie inne naczepy, które również pochodzą z przestępstwa. Wartość ciągnika z naczepą oszacowano na kwotę około 350 tysięcy złotych. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut paserstwa. Grozi im kara nawet 5 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej z pilskiej komendy ustalili, że na terenie gminy Ujście, na jednej z posesji, znajduje się ciągnik siodłowy wraz z naczepą. Z informacji uzyskanych przez kryminalnych wynikało, że pojazd skradziono na terenie Norwegii w połowie października br. Po przeanalizowaniu wszystkich zebranych informacji funkcjonariusze ustalili również, że na wytypowanej posesji może znajdować się kilka osób mających związek z przestępczą działalnością.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić to miejsce. Wspólnie z policjantami z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej kryminalni weszli na teren wytypowanej posesji. Na miejscu ujawnili ciągnik siodłowy wraz z naczepą o wartości około 350 tysięcy złotych. Dodatkowo zabezpieczyli dwie inne naczepy. Teraz stróże prawa ustalają właścicieli odzyskanego mienia. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy trafili prosto do policyjnego aresztu.

Zatrzymani mężczyźni, 44-letni mieszkaniec gminy Ujście i 28-letni mieszkaniec województwa zachodnio-pomorskiego, usłyszeli już zarzut paserstwa. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / dpb)

Film Policjanci odzyskali tira

Opis filmu: dziuple samochodowe, kradzieże samochodów, odzyskane samochody

Pobierz plik Policjanci odzyskali tira (format mp4 - rozmiar 2.99 MB)

Powrót na górę strony