Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w narkobiznes - 2.5 kilogramy marihuany i 82 krzewy konopi indyjskich w rękach małopolskich policjantów

Data publikacji 04.11.2015

Policjanci zlikwidowali w Tarnowie pokaźną uprawę konopi indyjskich i zabezpieczyli 2.5 kilograma marihuany oraz 82 krzaki konopi.

To była profesjonalnie przeprowadzona akcja. Najpierw na terenie Tarnowa zatrzymany został 31-letni tarnowianin. W pojeździe, którym poruszał się mężczyzna policjanci znaleźli niewielką ilość marihuany, ale dobrze wiedzieli, ze  to dopiero początek.

W suterynach położonego na terenie miasta domu, w którym mężczyzna mieszka  razem z matką, ”kryminalni” ujawnili profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich. 82 prawie dwumetrowe krzewy, rosły w specjalnie wyizolowanym pomieszczeniu, gdzie miały zapewnione dobre warunki wzrostu. Jak szacują policjanci ta ilość krzaków pozwoliłaby na uzyskanie 1,8 kg gotowego produktu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu kompletną linię produkcyjną, składającą się z m.in. lamp, wentylatorów i zraszaczy powietrza. Podczas przeszukania w domu ujawniono również 2,5 kilograma gotowego suszu marihuany. Okazało się, że zarówno narkotyki jak i plantacja stanowią współwłasność 31-latka i mieszkającej z nim matki. 51-latka i jej syn zostali zatrzymani.

W Prokuraturze Rejonowej w Tarnowie, do której obydwoje zostali doprowadzeni 31-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy znacznej ilości konopi indyjskich. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, orzeczono również środek w postaci poręczenia majątkowego. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Matka po przesłuchaniu została zwolniona.

KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony