Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo

Data publikacji 05.11.2015

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach uratowali mężczyznę, który wczoraj popołudniu próbował popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze nie słysząc odpowiedzi na nawoływanie i pukanie w zamknięte drzwi mieszkania, wyważyli je i weszli do środka. 27-latek nieprzytomny leżał w łazience. Dzięki szybkiej reakcji i zachowaniu zimnej krwi przez funkcjonariuszy życiu młodego mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Wczoraj popołudniu dyżurnego kieleckiego komisariatu kobieta poinformowała, iż niepokoi się o życie 27-latka. Funkcjonariusze bardzo szybko pojechali we wskazane miejsce. Przez zamknięte drzwi próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną. Niestety nikt nie podchodził do drzwi i nie odpowiadał na nawoływania. Z wnętrza słychać było jedynie szum wody.

Policjanci mocno zaniepokojeni zaistniałą sytuacją wraz z przybyłymi na miejsce strażakami wyważyli drzwi. Jednak to nie jedyna przeszkoda jaką musieli pokonać policjanci aby ocalić życie mężczyzny. Okazało się, że 27-latek nie tylko zamknął drzwi wejściowe ale także te od łazienki, w której chciał odebrać sobie życie.

Gdyby nie zdecydowane działanie policjantów, mogło dojść do tragedii. Gdy mundurowi pokonali kolejną przeszkodę i weszli do pomieszczenia, mężczyzna leżał na podłodze nieprzytomny. Funkcjonariusze natychmiast udzielili desperatowi pierwszej pomocy. Do czasu przyjazdu ratowników medycznych, młody mężczyzna zaczął powoli odzyskiwać świadomość. Po ich przyjeździe 27-latek został zabrany do szpitala.

KWP w Kielcach / ig

Powrót na górę strony