Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Data publikacji 10.11.2015

Policyjni śledczy zatrzymali poszukiwanego groźnego przestępcę. Zatrzymany 30-latek miał w swoim mieszkaniu broń palną, spore ilości ostrej amunicji oraz narkotyków.

Pod koniec października policjanci z krakowskiego CBŚP na podstawie zebranych materiałów postanowili uderzyć kolejny raz w podziemną przestępczość narkotykową. Dotkliwy cios został wymierzony w mieszkańca gminy Liszki. Zatrzymanie musiało nastąpić gwałtownie i nieprzewidywanie. Wybranie najbardziej newralgicznego momentu miało swoje uzasadnienie w tym, że przestępca w swoim domu posiada broń palną.

Precyzyjna akcja była niezbędnym elementem do zachowania bezpieczeństwa osób postronnych jak i samych policjantów. Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się, gdyż odnaleźli tam rewolwer oraz amunicję, a także znaczną ilość środków odurzających.

Śledczy ujawnili i zabezpieczyli prawie tysiąc porcji suszu marihuany częściowo podzielonej i przygotowanej do sprzedaży, kilkadziesiąt działek amfetaminy oraz mefedronu. Ponadto w lokalu ujawniono zestaw zabytkowych kielichów. Ich pochodzenie i wartość zostanie oszacowana przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Mężczyzna trafił do aresztu. O wymiarze kary za popełnione przestępstwa zdecyduje sąd i prokurator.

KWP w Krakowie / ig

  • Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową #1
  • Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową #2
  • Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową #3
Powrót na górę strony