Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili kradzież 300 tysięcy złotych

Data publikacji 10.11.2015

Współpraca policjantów wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP zs. w Radomiu oraz wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Radomiu doprowadziła do udaremnienia kradzieży ponad 300 tysięcy złotych. Sprawcy usiłowali okraść obywateli Australii i Singapuru wykorzystując specjalny terminal. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się sprawą przestępstw przy wykorzystaniu terminala do obsługi transakcji płatniczych trafili na ślad usiłowania kradzieży pieniędzy o znacznej wartości.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy korzystając z przenośnego terminala wydzierżawionego na firmę chcieli ukraść pieniądze w łącznej kwocie ponad 300 tysięcy złotych. Ofiarami przestępców mieli być obywatele Australii i Singapuru. Sprawcy wykorzystywali to, że dzięki terminalowi transakcji można dokonywać bez karty płatniczej posiadając jedynie jej numer.

Zatrzymani mężczyźni, w ten właśnie sposób próbowali obciążyć rachunki kart płatniczych w kilku transakcjach na różne kwoty od 5 tysięcy do 240 tysięcy w Australii oraz Singapurze. Ostatecznie jednak im się nie udało. Dzięki sprawnej reakcji radomskich i mazowieckich policjantów zatrzymano 3 mężczyzn w wieku 56, 49 i 45 lat.

Cała trójka usłyszała już zarzuty usiłowania przywłaszczenia mienia znacznej wartości i zastosowano wobec nich policyjny dozór. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Radom

Powrót na górę strony