Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycone ponad 10 tys. porcji narkotyków i zlikwidowana uprawa konopi

Data publikacji 10.11.2015

Na 3 miesiące do aresztu trafiło dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z powiatu lubińskiego, a podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze sprawdzając teren dwóch prywatnych posesji ujawnili marihuanę w ilości, z której można było uzyskać 10 tysięcy porcji handlowych. Znaleźli też 18 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Zatrzymanym za posiadanie takiej ilości narkotyków grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z pionu kryminalnego prowadząc działania operacyjne wymierzone przeciwko osobom zajmującym się przestępczością narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

Jak się okazało, 31 i 34-letni mieszkańcy gminy Lubin posiadali marihuanę w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 10 tys. porcji handlowych tego narkotyku. Funkcjonariusze znaleźli też 18 krzewów konopi indyjskich.

Środki odurzające zostały ujawnione przez policjantów w trakcie sprawdzania dwóch prywatnych posesji na terenie gminy Lubin, a zatrzymani tam mężczyźni trafili prosto do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym skąd mężczyźni mieli środki odurzające i czy zajmowali się ich dystrybucją. Sąd na podstawie zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast prowadzenie uprawy konopi wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

Film Przechwycone ponad 10 tys. porcji narkotyków i zlikwidowana uprawa konopi

Pobierz plik Przechwycone ponad 10 tys. porcji narkotyków i zlikwidowana uprawa konopi (format mp4 - rozmiar 19.67 MB)

Powrót na górę strony