Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 10.11.2015

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku–Zdroju wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 38–letniego mężczyznę, którego podejrzewają o nielegalne posiadanie broni. U mieszkańca gminy Busko–Zdrój policjanci znaleźli broń i amunicję. Ustawodawca za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podejrzewali, że 38-letni mieszkaniec gminy Busko–Zdrój, może posiadać narkotyki oraz broń palną. Wczoraj podczas wspólnej akcji kryminalnych z Buska–Zdroju i Kielc, dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych. Ich informacje potwierdziły się. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli trzy sztuki broni palnej, korpus granatu i zapalnik, amunicję, susz roślinny oraz tabletki, które przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili kajdanki, kominiarkę, napisy odblaskowe „Policja” oraz żółtą kamizelkę używaną przez policjantów. Zabezpieczony susz roślinny po przebadaniu na testerze narkotykowym zidentyfikowano, jako marihuana, o wadze 24 gramów. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Śledczy będą wyjaśniać pochodzenie zabezpieczonej broni. Sprawdzą czy nie była wykorzystana do popełnienia innych przestępstw. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia, mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Źródło: KWP Kielce

Powrót na górę strony