Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za nielegalne posiadanie granatów, broni i amunicji

Data publikacji 10.11.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie granatów, broni i amunicji pochodzących z okresu II Wojny Światowej. W zbiorach mężczyzny znalazły się także zapalniki do min przeciwpiechotnych i pocisk moździerzowy. Funkcjonariusze zabezpieczyli cały arsenał, a mężczyzna trafił do aresztu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Krzyki we Wrocławiu na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Kobierzyce ujawnili i zabezpieczyli broń oraz amunicję pochodzącą prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej.

Funkcjonariusze znaleźli też granaty, zapalniki do min przeciwpiechotnych i pocisk moździerzowy. W tej sprawie policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Arsenał militarny mężczyzna przechowywał w przydomowym garażu. Całość przejęli saperzy z patrolu minersko-saperskiego.

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym to, skąd i w jakim celu zatrzymany mężczyzna posiadał zabezpieczone broń i amunicję. Za jej posiadanie bez wymaganego zezwolenia grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Wrocław

Powrót na górę strony