Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwie zakończone poszukiwania

Data publikacji 12.11.2015

Gorzowscy policjanci niemal przez trzy doby poszukiwali zaginionego mieszkańca Baczyny. Do działań zostało skierowanych niemal 70 policjantów. Wspierani byli przez strażaków, strażników leśnych i okolicznych mieszkańców. Mężczyzna został odnaleziony kilka kilometrów od domu.

W niedzielę, 8-go listopada do policjantów zgłosili się najbliżsi 55-latka z Baczyny. Stwierdzili, że chory mężczyzna wyszedł około godz. 13 z domu i nie na z nim żadnego kontaktu.

Funkcjonariusze zorganizowali akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowane były patrole interwencyjne, ruch drogowy, służby kryminalne i przewodnicy z psami. Do działań zostały także skierowane pododdziały lubuskiej komendy.

Dołączyli do nich strażacy, strażnicy leśni i okoliczni mieszkańcy, którzy chcieli pomóc w jak najszybszym odnalezieniu 55-latka. Funkcjonariusze w międzyczasie zbierali informacje od mieszkańców Baczyny i znajomych, którzy wskazywali prawdopodobne miejsca pobytu mężczyzny.

Niestety, w żadnym z nich go nie odnaleziono. Poszukiwania były kontynuowane przez kolejne dni, zarówno w dzień jak i w nocy. Pomagały w nich specjalnie wyszkolone psy ratownicze, które przyjechały wraz ze swoimi przewodnikami z Poznania i Szczecina.

Policjanci sprawdzili okoliczne miejscowości, lasy i pola. Mężczyzna odnalazł się 11-go listopada rano. Został zauważony przez myśliwego na bagnach w okolicy Marwic. 55-latek ugrzązł w nich i nie mógł się wydostać. Został przekazany pod opiekę lekarza.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

Powrót na górę strony