Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg zakończył się odzyskaniem vw skradzionego na terenie Niemiec

Data publikacji 13.11.2015

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali po pościgu mężczyznę, który kierował pojazdem skradzionym na terenie Niemiec. Podejrzany najpierw nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej, a następnie próbował uciec funkcjonariuszom. Sprawca usłyszał już zarzut włamania i kradzieży samochodu o wartości blisko 30 tys. złotych. Odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli i przekroczenie dozwolonej prędkości. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Funkcjonariusze z lubańskiej drogówki kontrolując prędkość przemieszczających się pojazdów przy jednej z dróg wylotowych z miasta stwierdzili, że kierujący osobowym volkswagenem jedzie z nadmierną prędkością. W związku z tym funkcjonariusze przystąpili do skontrolowania pojazdu. Dawali kierowcy wyraźnie sygnały do zatrzymania się, jednak mężczyzna ignorował je, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za pojazdem i po chwili zatrzymali go.

Kierowcą samochodu okazał się 19-letni mieszkaniec Głogowa. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a auto, którym się poruszał zostało skradzione na terenie Niemiec.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a skradziony pojazd zabezpieczono. 

Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze na bazie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili już 19-latkowi zarzut włamania i kradzieży pojazdu. Grozić mu teraz może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie on również za kierowanie pojazdem bez uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i przekroczenie dozwolonej prędkości.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Odzyskane auto
  • Odzyskane auto
Powrót na górę strony