Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży samochodu

Data publikacji 13.11.2015

Przez teren trzech powiatów trwał policyjny pościg za sprawcą kradzieży ciężarowej scanii z przyczepą. Dzięki współdziałaniu sierpeckich, rypińskich i brodnickich policjantów szybko zatrzymano 31-letniego mężczyznę i odzyskano skradziony pojazd.

Telefoniczną informację o kradzieży ciężarowej scanii z przyczepą dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu otrzymał po godzinie 2.00 w nocy. Z relacji zgłaszającego mężczyzny wynikało, że w czasie, gdy przebywał w pobliżu zaparkowanego samochodu do kabiny jego auta niespodziewanie wszedł mężczyzna i chwilę później odjechał w kierunku Rypina pozostawiając na parkingu zaskoczonego kierowcę skradzionego samochodu.

Pozbawionemu auta mężczyźnie przyszedł z pomocą przypadkowy świadek zdarzenia, który swoim samochodem pojechał za skradzioną ciężarówką. Jednocześnie zaalarmowani policjanci podjęli pościg za sprawcą kradzieży i po kilkunastu kilometrach dogonili uciekające auto. Kierujący scanią mężczyzna nie reagował jednak na sygnały do zatrzymania podawane przez policjantów, jak również nie pozwalał się wyprzedzić.

O trwającym pościgu poinformowani zostali również policjanci sąsiednich komend powiatowych Policji w Rypinie i Brodnicy, którzy podjęli próby zatrzymania jadącej z dużą prędkością ciężarówki.

Uciekający przed policjantami mężczyzna w Rypinie, jak i na przedmieściach Brodnicy, ignorował zupełnie sygnały do zatrzymania omijając policyjne patrole. Dopiero w Brodnicy nie widząc już możliwości dalszej ucieczki, mając za sobą ścigające go radiowozy oraz nadjeżdżający z naprzeciwka kolejny radiowóz zatrzymał ciężarówkę. Chwilę później był już w rękach policjantów.

31-letni mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony