Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z potrzeby serca

Data publikacji 13.11.2015

Policjanci garnizonu świętokrzyskiego, na co dzień są świadkami wielu zdarzeń i wypadków drogowych. Dlatego, gdy tylko dowiedzieli się, że 22 –letnia poszkodowana w wypadku kobieta potrzebuje pomocy natychmiast zgłosili się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dziś funkcjonariusze oddali krew, by ratować życie mieszkanki Kielc.

Świętokrzyscy policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Jak pokazuje dzisiejszy przykład, funkcjonariusze niosą również bezinteresowną pomoc wszystkim jej potrzebującym.

W minioną środę, doszło do groźnego wypadku drogowego. Na ulicy Piekoszowskiej w Kielcach, 21 –letni kierujący osobowym fiatem najprawdopodobniej stracił panowanie nad sowim pojazdem i potrącił idącą poboczem kobietę. 22 –letnia mieszkanka Kielc z obrażeniami trafiła do szpitala.

Gdy policjanci garnizonu świętokrzyskiego dowiedzieli się, że poszkodowana w wypadku potrzebuje pomocy, natychmiast zgłosili się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Mając świadomość jak cennym i niezastępowalnym lekiem jest krew, dziś funkcjonariusze oddali ją by ratować życie kobiety.                  

Przyłączamy się do apelu RCKiK w Kielcach, aby wszyscy którzy mogą oddać krew nie bali się i nie wierzyli ogólnie panującym stereotypom. Takie osoby nie muszą tego robić systematycznie. Podczas zabiegu nie ma możliwości zarażenia się jakimikolwiek chorobami.

Nawet jednorazowe oddanie krwi niesie za sobą zalety. Oprócz pomocy osobie potrzebującej, sam dawca ma szansę sprawdzenia swojego staniu zdrowia.

(KWP w Kielcach / mw)

  • Policjanci oddają krew
  • Policjanci oddają krew
  • Policjanci oddają krew
  • Policjanci oddają krew
  • Policjanci oddają krew
  • Policjanci oddają krew
Powrót na górę strony