Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 6 kg narkotyków

Data publikacji 13.11.2015

Policjanci z Poznania zatrzymali 4 osoby podejrzane o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Efektem realizacji przeprowadzonej wspólnie z Izba Celną w Poznaniu było zabezpieczenie ponad 6 kilogramów marihuany o szacunkowej wartości 265 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu współpracując z Izbą Celną w Poznaniu zatrzymali 9 listopada br. na terenie Poznania i powiatu poznańskiego 4 osoby podejrzane o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Była to zaplanowana realizacja sprawy i efekt dobrego rozpracowania osób zajmujących się przestępczością narkotykową.

Policjanci zatrzymali dwie pierwsze osoby na gorącym uczynku podczas przekazywania zakazanych środków. W samochodzie jednej z nich znaleźli ponad 2 kilogramy marihuany. Natomiast przy drugiej osobie zabezpieczono pieniądze w kwocie 45 tys. złotych. Idąc za ciosem kryminalni przeszukali mieszkania obu mężczyzn. Wspomagał ich funkcjonariusz Izby Celnej z psem wyszkolonym do wykrywania narkotyków. Efektem tego było znalezienie i zabezpieczenie blisko 4 kilogramów marihuany. Ciąg dalszy tej sprawy to zatrzymanie kolejnych dwóch mężczyzn, z których jeden był regularnym odbiorcą środków odurzających.

Łącznie w wyniku przeprowadzonych działań policjanci zabezpieczyli ponad 6 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości 265 tys. złotych. Taka ilość pozwoliłaby na wyprodukowanie blisko 9 tys. porcji. Podejrzani to mieszkańcy Poznania w wieku od 31 do 37 lat. Wobec trzech zatrzymanych sąd w Poznaniu na wniosek prokuratora zastosował 3 miesięczny areszt. Za tego typu przestępstwa ustawa przewiduje do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / dpb)

Film Policjanci przechwycili ponad 6 kg narkotyków

Opis filmu: handel narkotykami, nielegalne posiadanie narkotyków

Pobierz plik Policjanci przechwycili ponad 6 kg narkotyków (format mp4 - rozmiar 5.89 MB)

Powrót na górę strony