Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają prace budowalne nowej siedziby Oddziału Prewencji Policji w Krakowie i Komendy Powiatowej Policji w Krakowie

Data publikacji 15.11.2015

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie spełniać będzie wszystkie wymogi standaryzacyjne. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt usprawni pracę policjantów oraz pracowników cywilnych, co będzie miało też pośredni wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa w powiecie. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2017 rok.

Inwestycja obejmuje budowę dwukondygnacyjnego budynku sztabowo-koszarowego oraz parterowego budynku garażowo-warsztatowego. W ramach inwestycji powstaną również - magazyn centralny, magazyn pododdziałów, biuro przepustek – dyspozytornia, hala sportowa wraz z zapleczem oraz wiaty garażowe. Wykonany zostanie także plac apelowy, parkingi, place manewrowe i drogi dojazdowe. Prawdopodobnie będzie to najnowocześniejszy obiekt w Polsce dla policjantów służących na co dzień w Oddziale Prewencji Policji. Przełoży się to zapewne też na jeszcze lepsze wyniki i codzienną służbę.

Oddział Prewencji Policji w Krakowie do tej pory był zlokalizowany przy ul. Łokietka 205, gdzie użytkował budynki kontenerowe wzniesione w latach 70-tych XX wieku. Małopolski Komendant Wojewódzki Policji od wielu lat starał się pozyskać odpowiednią siedzibę dla tej jednostki z uwagi na zły stan techniczny i nie spełnienie wymogów stawianych obiektom służbowym Policji. Niestety, wszelkie próby pozyskania w drodze bezinwestycyjnej odpowiednich siedzib dla jednostki krakowskiej Policji nie przyniosły rezultatu. Dlatego też w 2013 roku został zatwierdzony „Program Inwestycji dla Budowy nowej siedziby Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przy ul. Łokietka 205”.

Planowany termin realizacji inwestycji przewidziany jest na lata 2015 - 2017.  Koszt całej inwestycji szacowany jest na kwotę ok. 46 mln złotych.

 

Powrót na górę strony