Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Data publikacji 16.11.2015

Policjanci z Wołowa wyjaśnili sprawę znalezienia pod koniec października br. przy drodze W – 340, zwłok rowerzysty. Już ze wstępnych ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia wynikało, że mężczyzna zginął najprawdopodobniej na skutek potrącenia przez samochód. Intensywne czynności i analiza każdej uzyskanej w tej sprawie informacji, doprowadziły policjantów do wytypowania, a następnie zatrzymania mężczyzny jadącego wówczas samochodem ciężarowym. Zatrzymany odpowie za śmiertelne potrącenie rowerzysty, nieudzielenie pomocy oraz oddalenie się z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 31 października 2015 r. w godz. 19.00 – 19.30. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący rowerem 41 – letni mieszkaniec gm. Wołów, jadąc drogą W - 340 został potrącony przez pojazd osobowy lub dostawczy, prawdopodobnie koloru czerwonego. Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Kierujący pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia.

Z wykonanych na miejscu czynności wynikało też, że pojazd prawdopodobnie może posiadać uszkodzenia maski oraz prawego przedniego boku. Na miejscu zdarzenia w czynnościach procesowych prowadzonych przez funkcjonariuszy uczestniczył również prokurator, a także biegły z zakresu ruchu drogowego.

Z uwagi na znikome informacje o całym zdarzeniu, policjanci poddali wnikliwej analizie dostępne zapisy monitoringu. Pojazdy, które występują na terenie powiatu i pasowały do opisu samochodu, którym poruszał się sprawca wypadku, zostały poddane szczegółowej kontroli. Każda uzyskana wiadomość była dokładnie przeanalizowana i na bieżąco weryfikowana. W celu ustalania i zatrzymania osoby podejrzanej o spowodowanie wypadku, policjanci rozmawiali też m.in. z mieszkańcami okolicznych miejscowości.

Na podstawie wielu zebranych informacji i ich weryfikacji, w tym od jednego z kierowców, który w dniu wypadku poruszał się tą drogą, policjanci wykonali szereg czynności, które doprowadziły do wytypowania podejrzewanego, a następnie zatrzymania 54 - letniego mieszkańca gminy Lubin. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili dalej, że podejrzewany kierował samochodem ciężarowym marki MAN koloru czerwonego. Pojazd posiadający widoczne uszkodzenia nadwozia, został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych. Dzięki działaniom prowadzonym przez wołowskich policjantów, współpracujących z prokuraturą, na bazie zgromadzonego materiału dowodowego, zatrzymany mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Teraz za spowodowanie wypadku drogowego, nieudzielenie pomocy oraz oddalenie się z miejsca zdarzenia, w świetle obowiązujących przepisów, zatrzymanemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, który zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony