Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie

Data publikacji 16.11.2015

Natychmiastowe podjęcie akcji ratunkowej przez mł. asp. Piotra Dżumyło i st. post. Dawida Powroźniaka, pozwoliło uniknąć tragedii. Policjanci z Trzebiela i Łęknicy przez 20 minut prowadzili masaż serca, aż do momentu odzyskania przez 19-letniego mężczyznę czynności życiowych.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę 14-go listopada br. Policjanci po godz. 11.00 otrzymali informację od dyżurnego o mężczyźnie, który powiesił się w altanie ogrodowej. Szybko udali się we wskazane miejsce. O zdarzeniu poinformował mieszkaniec Łęknicy, który przed przybyciem policjantów wspólnie z żoną próbował ratować mężczyznę.

Młodszy aspirant Piotr Dżumyło oraz starszy posterunkowy Dawid Powroźniak rozpoczęli akcję ratunkową. 19-letni mieszkaniec gminy Żar leżał na podłodze w altanie, nie wykazywał żadnych funkcji życiowych, tętno i oddech były niewyczuwalne. Przez blisko 20 minut policjanci prowadzili masaż serca, aż do momentu przywrócenia czynności życiowych. Po resuscytacji mężczyzna został przekazany wezwanym wcześniej ratownikom medycznym. Następnie został przetransportowany na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej do 105 Szpitala Wojskowego w Żarach.

Przy akcjach ratujących życie związanych z utratą przytomności, oddechu, tętna - podjęcie natychmiastowego masażu serca i wezwania specjalistycznych służb medycznych to podstawowy warunek udzielenia skutecznej pomocy.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

Powrót na górę strony