Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabójstwo

Data publikacji 16.11.2015

Kryminalni z Jaworzna zatrzymali 26-latka podejrzanego o zabójstwo. Mężczyzna śmiertelnie pobił 38-letniego konkubenta byłej żony. W chwili zbrodni w mieszkaniu przebywała również 25-latka związana z tymi mężczyznami. 26-latek usłyszał już zarzut zabójstwa, natomiast jego była żona odpowie za poplecznictwo i nieudzielenie pomocy.

Dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Wilczej w dzielnicy Podłęże, miały miejsce w miniony czwartek, tj. 12.11.br. Jak ustalili śledczy, 26-latek przyszedł do mieszkania i zaatakował przebywającego tam 38-letniego, aktualnego konkubenta kobiety. Obrażenia, które zadał swojej ofierze, okazały się śmiertelne. W tym czasie w mieszkaniu przebywała również 25-latka, która po całym zdarzeniu w porozumieniu z napastnikiem próbowała zacierać ślady zbrodni.

O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni przez kobietę dopiero w piątek, 13.11.br. około godziny 11.00, w chwili gdy sprawca wyszedł z mieszkania. Podejrzany o zabójstwo został zatrzymany przez kryminalnych z Jaworzna dwie godziny później na terenie Sosnowca.

Decyzją sądu 26-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz nawet dożywocie. Jego była żona usłyszała natomiast zarzut poplecznictwa i nieudzielenia pomocy konkubentowi, za który grozi jej kara 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Zatrzymany za zabójstwo
  • Zatrzymana kobieta
  • Zatrzymany za zabójstwo prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony