Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwo i przywłaszczenie ponad miliona złotych

Data publikacji 16.11.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim doprowadzili do aresztu śledczego 52-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo i przywłaszczenie ponad miliona złotych. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci ze Starogardu Gdańskiego doprowadzili do aresztu śledczego mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo i przywłaszczenie znacznej kwoty pieniędzy. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmował się obsługą księgową jednej z miejscowych firm.

W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany 52-latek umyślnie podmieniał numery kont bankowych na fakturach, na które przelewał znaczne kwoty pieniędzy. Sprawca działał w okresie od sierpnia 2008 roku do lipca 2014 powodując łączne straty w wysokości ponad 1 mln 270 tys. zł. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Gdańsku / ig

Powrót na górę strony