Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 10 listami gończymi mężczyzna zatrzymany przez krakowskich policjantów

Data publikacji 17.11.2015

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali Andrzeja P., który był poszukiwany dziesięcioma lisami gończymi za przestępstwa gospodarcze.

Andrzej P., 39-letni mieszkaniec Krosna, poszukiwany był m.in. na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Krośnie. Korzystając z przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności nie powrócił do zakładu karnego w wyznaczonym terminie.

Ale nie tylko – poszukiwały go także inne organy ścigania, zarówno do postępowań, w których zapadły już wyroki skazujące, jak też do kolejnych, które toczyły się w jego sprawie.

Krośnianin był już wcześniej karany za przestępstwa gospodarcze, m.in. ustalono, że był głównym podejrzanym w sprawie fikcyjnego eksportu kart telefonicznych.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, analizując różne informacje, trafnie wytypowali miejsce, w którym mężczyzna mógł ukrywać się przed organami ścigania. Mimo że zmienił się wygląd poszukiwanego, funkcjonariusze bezbłędnie rozpoznali go, gdy wychodził z bloku – legitymowanie i dalsze sprawdzenia potwierdziły tożsamość mężczyzny, który już chwilę później trafił do aresztu. 

(KWP Kraków / mb)

Powrót na górę strony