Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował zrealizować w Jeleniej Górze sfałszowane czeki podróżne

Data publikacji 17.11.2015

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował zrealizować w jednej z instytucji finansowych na terenie miasta sfałszowane czeki podróżne. Funkcjonariusze zabezpieczyli 14 czeków po 500 euro. Śledczy w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Zatrzymanemu za tego typu czyn może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 54-letniego mieszkańca województwa podlaskiego podejrzewanego o próbę zrealizowania sfałszowanych czeków podróżnych.

Mężczyzna został zatrzymany 16 listopada br. w godzinach popołudniowych w jednej z instytucji bankowych, gdzie próbował zrealizować czek podróżny w wysokości 500 euro. W trakcie weryfikacji okazało się, że przedłożony środek płatniczy jest fałszywy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 14 czeków, które 54-latek chciał zrealizować w formie wypłaty gotówki. Jak ustalili policjanci, mężczyzna mógł spowodować straty w wysokości około 28 tysięcy złotych. Zatrzymany tłumaczył się, że czeki otrzymał przesyłką kurierską od swojej znajomej z Ghany. Pieniądze otrzymane w wyniku ich realizacji miał przekazać na jej konto.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony