Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kupował wirtualne noże, broń - oszukał internetowych graczy na 10 tys. zł

Data publikacji 18.11.2015

Legniccy policjanci zajmujący się przestępczością internetową zatrzymali 17-latka, który na aukcjach internetowych oszukiwał osoby z całej Polski kupując od nich wirtualne przedmioty z gier internetowych. Straty jakie ponieśli gracze szacuje się na ponad 10 tys. zł.

17-latek uczestniczył w grze rozgrywanej przez wiele osób za pośrednictwem Internetu. W trakcie gry zawodnicy mieli możliwość zdobywania wirtualnych przedmiotów, w które można było wyposażyć swoje postaci oraz te, które można było sprzedać za pośrednictwem aukcji internetowych. Były to wirtualne noże, broń, elementy wyposażenia bojowego, postaci z gry.

Zatrzymany mężczyzna kupował na tych aukcjach od innych graczy przedmioty zdobyte przez nich w trakcie gry nie wpłacając pieniędzy. Wysyłał im pocztą elektroniczną fałszywe potwierdzenia dokonanych przelewów bankowych, dzięki czemu uzyskiwał dostęp do przedmiotów w Internecie.

Policjanci ustalili kilkanaście osób poszkodowanych z terenu całego kraju. Straty jakie ponieśli inni gracze szacuje się na ponad 10 tys. zł.

Zatrzymany osadzony został w policyjnym areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony